fbpx
powered by Typeform
doTERRA takviyeleri

Genel sağlığımızı destekleyen doTERRA takviyeleri. Bağırsak ve detoks organlarımızı destekleyen doTERRA takviyeleri. DoTERRA’nın, sindirim sistemine fayda sağlamayı amaçlayan çok sayıda takviyesi olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Nedenini merak ettiyseniz, istatistiklere baktığınızda cevap netleşir. Sindirim sağlığı birçok insan için temel bir sorundur – Ulusal Diyabet ve Sindirim ve Böbrek Hastalıkları Enstitüsü’ne (NIH) göre, yalnızca ABD’de yaklaşık 60 ila 70 milyon kişi sindirim sorunlarından etkilenmektedir. DoTERRA’nın sunduğu takviyeler, sindirim sisteminin çeşitli bileşenlerinin en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için oluşturulmuştur.

Genel sindirim sağlığını destekleyen doTERRA takviyeler

DigestZen ®  Softgels

Yeni yiyecekleri denedikten sonra mide rahatsızlığını hafifletmek veya mide rahatsızlığını hafifletmek için sadece DigestZen karışımını almak istediğinizde, yumuşak jeller harika bir seçenektir çünkü kendi sebze kapsülünüzü doldurmanız gerekmez. Kapsül başına iki damla, gerektiği kadar bir softgel alabilirsiniz.

Önerilen kullanım:

 • Sindirimi desteklemek için bir yemeğin tadını çıkardıktan sonra alın.
 • Seyahat ederken veya yeni yiyecekler denerken ara sıra mide rahatsızlığını yatıştırın.
 • Sağlıklı bir gastrointestinal sistem sağlamak için su veya çay ile alın.


DigestTab ®

Bu çiğneme tableti hassas mideleri olan kişiler için özel olarak tasarlanmıştır. Kalsiyum karbonat ile formüle edilmiş DigestTab, asidi nötralize etmek ve azaltmak için çalışır. Zencefil, Nane, Kimyon, Kişniş, Anason, Tarhun ve Rezene esansiyel yağları, sindirim sistemini rahatlatır ve destekler ve içindekiler listesini tamamlar.

Önerilen kullanım:

 • Ara sıra mide bulantısı ve mide ekşimesini gidermek için gerektiği kadar kullanın.
 • Ara sıra asit hazımsızlığından kurtulmak için bir tablet alın ve istenmeyen geğirme ve şişkinliği azaltmaya yardımcı olabilir.


DigestZen TerraZyme ®

Metabolik enzimler vücudunuz tarafından üretilir ve yediğiniz yiyeceklerden alınır. Vücudunuzun, yiyecekleri sindirmek ve hücrelerin besinleri enerjiye dönüştürmesine yardımcı olmak için bol miktarda sindirim enzimine ihtiyacı vardır. Bununla birlikte, modern diyetteki işlenmiş, pişirilmiş ve koruyucu madde yüklü yiyecekler genellikle enzim açısından eksiktir. TerraZyme, farkı oluşturmak için aktif tam gıda enzimleri ve destekleyici kofaktörlerin bir karışımını içerir.

Önerilen kullanım:

 • Yemeklerle birlikte bir ila üç kapsül alın. Miktarı ne yediğinize göre ayarlayın – bol miktarda meyve ve sebze yiyorsanız, bir tane alın. Daha çok işlenmiş bir şey yiyorsanız, üç tane alın.

Bağırsak sağlığını destekleyen doTERRA takviyeler


GX Assist ®

Temizlemenin doğal yolu olarak bilinen GX Assist, hem kaprilik asit hem de uçucu yağlarla oluşturulmuştur. Bu bileşenler, sindirim sisteminizde sindirim sorunlarına neden olan potansiyel tehditlere karşı dostça olmayan bir ortam oluşturur.

Önerilen kullanım:

 • Üç ayda bir, yemeklerle birlikte bir ila üç yumuşak jel alın. PB Assist® + ‘ı başlatmadan önce 10 gün kullanın. PB Assist + ile aynı anda almayın.


PB Assist ® +

Probiyotiklerin bağırsaklarınız için harika olduğu bir sır değil. Onlarla birlikte sindirim sisteminiz (bağışıklık sisteminizden bahsetmeye gerek yok) en iyi şekilde çalışabilir. PB Assist +, gastrointestinal sisteminizde iyi bakterilerin büyümesini teşvik etmek için prebiyotikler ve probiyotiklerin bir kombinasyonudur. Ayrıca metabolizmanızı destekleyebilir ve besinlerin gıdalardan daha iyi emilmesini sağlayabilir. Kapsül, probiyotikleri mide asidinden korumak için özel olarak zaman salınımlı, çift katmanlı bir sistemle tasarlanmıştır.

Önerilen Kullanımlar:

 • Tek başına kullanıyorsanız, her ay 10 gün yemekle birlikte günde üç kez bir kapsül alın.
 •  GX Assist’ten sonra üç ayda bir yapılan temizliğin bir parçası olarak alıyorsanız, beş gün boyunca günde üç kapsül ve ardından 15 gün boyunca günde bir kapsül alın. 
 • Sindirim sisteminiz sindirim stresi nedeniyle tehlikeye girdiğinde, PB Assist’in daha sık veya daha uzun süre kullanılması güvenlidir.


PB Assist ®  Jr.

Bu, çocuklar için probiyotik bir tozdur ve aynı zamanda hapları zorlayıcı bulan yetişkinler için de harikadır. Prebiyotik FOS ile birlikte altı probiyotik suştan 5 milyar canlı hücre içerir. Neden bir çocuğa probiyotik verilsin? Çocukluk döneminde probiyotik tüketmenin  mikrofloralarını dengelediği ve uzun vadeli refahı desteklediği gösterilmiştir. Ve tıpkı yetişkin versiyonunda olduğu gibi, PB Assist Jr. hem sindirim sistemini hem de bağışıklık sistemini ve metabolizmayı ve besin emilimini destekler.

Önerilen kullanım:

 • Günde bir poşeti doğrudan ağızda veya soğuk su, meyve suyu veya yoğurtla tüketin. Sıcak su ile karıştırmayınız.

Detoks organları sağlığını destekleyen doTERRA takviyeler


Zendocrine ®  Softgels

Esansiyel yağlarla formüle edilmiş softgeller, vücut sistemlerinin karaciğeri ve detoksifikasyonunu desteklemek için tasarlanmıştır. Vücut, doğal olarak istenmeyen maddelerden kurtulabilir; Zendokrin bu süreci desteklemesi amaçlanmıştır. Her bir yumuşak jel 2 damla Zendokrin karışımı içerir.

Önerilen kullanım:

 • Günde iki ila üç kez bir softgel alın.


Zendocrine ®  Detoksifikasyon Kompleksi

Esansiyel yağlar yerine kompleks, geleneksel olarak karaciğeri ve detoksifikasyonu destekleyen bitkilerden oluşur. Vücudu Zendokrin softgellerden farklı bir mekanizma ile etkiler ve bu nedenle softgellerden farklı faydalar yaşayabilirsiniz. Size en uygun olanı görmek için her ikisini de denemenizi öneririz.

Önerilen kullanım:

 • Temizleyici organları desteklemek için, bir ay boyunca günde iki kapsül (biri sabah biri akşam) alın. Her üç ila dört ayda bir tekrarlayın.

DoTERRA’nın sunduğu takviyeler hakkında daha fazlasını mı istiyorsunuz? Günlük kullanım için takviyeler hakkındaki  yazımıza buradan bakın .

Genel sağlığımızı destekleyen doTERRA takviyeleri. ©doTERRA orijinal metine ulaş (Ingilizce)

#

No responses yet

Fikrini paylaş