fbpx
powered by Typeform

Buhur reçineli buhur yağı şişesi. Frankincense esansiyel yağını nasıl kullanıyorsunuz? Bu uçucu yağ çeşitli şekillerde kullanılabilir - cilt, duygular ve iç sağlık yararları için.

Frankincense Esansiyel Yağı Ürün Açıklaması

Uçucu yağların kralı olarak bilinen Frankincense, çeşitli önemli kullanım ve faydalara sahiptir. Bu güçlü uçucu yağ, diğer faydalarının yanı sıra topikal olarak uygulandığında cildi güzelleştirme ve gençleştirme, hücresel sağlığı ve bağışıklığı geliştirme ve dahili olarak alındığında sağlıklı bir enflamatuar yanıt üretme yeteneği nedeniyle saygı görür. Pek çok kullanımıyla birlikte, Frankincense’in eski uygarlıklar tarafından neden çok saygı gördüğü ve en kutsal uygulamalar için kullanıldığına dair hiçbir soru yok. Bazı dinler için, Frankincense, doğumundan sonra Mesih’e bir hediye olarak verilecek kadar değerli olduğu için, eski İncil zamanlarının en değerli varlıklarından biriyle ilişkilendirilir. Buhur, dini törenlerde cildi ve parfümü yatıştırmak için merhem olarak da kullanılmıştır. Frankincense’in yaydığı parfüm veya aroma, eski zamanlarda eşsiz değerini açıklayan memnuniyet, huzur, rahatlama ve genel sağlık duygularını teşvik eder. Değerli geçmişinde olduğu gibi, Frankincense uçucu yağı doTERRA topluluğunda oldukça değerlidir ve en popüler uçucu yağlardan biri olmaya devam etmektedir. 

Frankincense Esansiyel Yağı Nereden Alınır

Saf bir Frankincense şişesi satın almak için, Frankincense esansiyel yağı  ürün sayfasını ziyaret edin . 

doTERRA’nın misyonu, saf ve zararlı kirleticiler içermeyen yüksek kaliteli uçucu yağlar sağlamaktır. DoTERRA’nın katı uçucu yağ testi yöntemi ve CPTG Onaylı Saf Terapötik Sınıf ® kalite protokolü ile doTERRA’dan satın aldığınız yağların güçlü ve saf olduğunu ve size maksimum sağlık faydası sağladığını bilerek güvenle yürüyebilirsiniz. 

Tütsü Yağı Kullanımları ve Faydaları

 1. Bu Kendin Yap Oda Spreyini yaparak Frankincense’in inanılmaz aromasını evinizdeki herhangi bir odaya ekleyin . Boş bir cam sprey şişesi alıp 15 damla Frankincense yağı , 15 damla Greyfurt yağı ve 30 damla Douglas Fir yağı koyarak başlayın . Şişenin geri kalanını suyla doldurun. Artık en muhteşem oda spreyine sahipsiniz! Bu spreyi halıya, mobilyaya veya istediğiniz herhangi bir odanın havasına püskürtün. Bu ev yapımı spreyi kullanırken, doTERRA Frankincense esansiyel yağının zengin kokusunun tadını çıkarabilecek ve rahatlatıcı ve huzurlu faydalarını deneyimleyeceksiniz. 
   
 2. Jilet yumruları rahatsız edici olabilir ve sabah tıraşınızı gün boyu süren bir hüsrana dönüştürebilir. Tıraş gerekli olsa da, tıraş bıçağı çıkıntıları değildir. Frankincense esansiyel yağı ile zenginleştirilmiş bu kendin yap Razor Relief Serum ile cildinize rahatlama sağlayın . Buhur esansiyel yağı, cildin gençleşmiş hissetmesine ve görünmesine yardımcı olan en iyi yağlardan biridir. Frankincense esansiyel yağı ile aşılanmış bu serumu kullanarak, yağın kimyasal özellikleri cilt kusurlarının görünümünü azaltmaya yardımcı olur ve serum, hassas tıraş bıçağı yumrularını tüm gün boyunca yatıştırarak tahriş olmuş cilde fayda sağlar ve cildinizin seveceği his verir. . 
   
 3. Güne Frankincense esansiyel yağının rahatlatıcı kokusundan başlamak için daha iyi bir yol var mı? İster yoga meraklısı ister sabah meditasyoncu olun, bu deneyimler sırasında Frankincense esansiyel yağını yaymak, gün için niyetinize odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Frankincense esansiyel yağının kokuları ayrıca sabah rutininize daha fazla memnuniyet, huzur, rahatlama ve hatta genel sağlık duyguları getirmeye yardımcı olacaktır. Güçlü aromatik özellikleri ile Frankincense esansiyel yağı, günün geri kalanında pozitif ve odaklanmış bir etki sağlamak için çok önemlidir. 
   
 4. Frankincense’in en güçlü faydalarından biri, sağlığı, özellikle hücresel işlevi geliştirme yeteneğidir. * Bir Veggie kapsülüne bir ila iki damla ekleyerek Frankincense esansiyel yağını dahili olarak almayı deneyin. Bu doğal takviye, sağlıklı hücresel işlevi desteklemeye yardımcı olacaktır. * Aslında doTERRA, Frankincense esansiyel yağının hücresel işlevi desteklemede çok faydalı olduğunu bulmuştur ki doTERRA onu en çok satan takviyeleri olan doTERRA Lifelong Vitality Pack’te kullanır. Bu DIY ekini deneyin ve ihtiyaç duyabileceğiniz hücresel faydaları deneyimleyin. * 
   
 5. Elleriniz kış havasından kuruluyor mu? Pullu ellerinizin görünümünü iyileştirmek ister misiniz? Frankincense yardımcı olabilir! Elleriniz sert hava koşullarında nemlenmemiş veya bozulmuş gibi göründüğünde, cildi nemlendirmek ve canlandırmak için seçtiğiniz nemlendiriciye birkaç damla Frankincense esansiyel yağı ekleyin. Frankincense esansiyel yağının kokusu ile nemlendiricinizin birleşimi cildinize sıcak, baharatlı ve temiz bir koku katacaktır. Bu losyonu nereye giderseniz gidin yanınızda götürmek isteyeceksiniz

   
 6. Elinizin görünümünü ve hissini canlandırmak için Frankincense esansiyel yağını kullanırken tırnaklarınızı unutmayın. Kuru bir yere seyahat ederken, sağlıklı görünen tırnakları korumak için Frankincense uygulayın. Tırnağınıza bir damla yağ damlatın ve tırnaklarınızın tırnak etlerine ve kenarlarına sürün. Bu, en kuru yerlerde bile tırnaklarınızın sağlıklı ve güçlü görünmesini sağlayacaktır.
 7. Stresli hissetmek? Frankincense esansiyel yağının bunun için bir çözümü var. Frankincense’in kimyasal bileşenleri, stres gibi olumsuz duyguları gidermeye yardımcı olabilecek son derece güçlü bir aroma ile sonuçlanır. Yaşamın baskılarının ruh halinizi düşürdüğünü düşünüyorsanız, ayaklarınızın altına Frankincense uygulayın. Yatıştırıcı his ve aroma, rahatlama ve dengeli bir ruh hali duygusu yaratacaktır. 

  Ruh halinizi esansiyel yağlarla iyileştirmenin daha fazla yolunu arıyorsanız, doTERRA’nın Make Over Your Mood Blog yazısı. Bu anlayışlı gönderi, hangi uçucu yağların ve difüzör karışımlarının olumlu duyguları teşvik etmek için en iyi şekilde kullanıldığını gösteriyor. Ayrıca ruh halinizi doğal olarak nasıl iyileştireceğiniz konusunda daha fazla ipucu verir. Dış baskıların sizi üzmesine izin vermeyin, kendinizi dik hissetmek ve önünüzdeki güne hazır hissettirmek için uçucu yağlarınızı kullanın. 
   
 8. Dışarıda yaşanacak çok fazla eğlence var! Çimlerde koşmaktan, toprak yollarda bisiklete binmeye, mevsimlik çiçekler dikmeye kadar elleriniz ve ayaklarınız sürekli aktiftir ve açık hava maceralarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Ancak günün sonunda tüm bu aktivitelerden ayaklar ve eller yorulabilir. Ellerinizi ve ayaklarınızı dışarıdaki aktif bir gün için daha genç hissetmelerini ve genç görünmelerini sağlayacak bir Frankincense yağı masajıyla tedavi edin. Ayaklarınıza ve ellerinize birkaç damla Frankincense ekleyin ve yağı cildinize masaj yapın. Bu masaj size ellerinizin ve ayaklarınızın kaçırmak istemeyeceği yatıştırıcı ve ısıtıcı bir etki verecektir. 
   
 9. Bu muhteşem “Star in the East” difüzör karışımını deneyin ve evinizi sıcak ve huzurlu bir aroma ile doldurun. Bu karışımı oluşturmak için, mükemmel difüzör karışımı için difüzörünüze 1 damla Frankincense yağı, 1 damla Sandal ağacı yağı ve 2 damla Greyfurt yağı ekleyin. “Doğudaki Yıldız” karışımı gevşemeyi ve moralinizi yükseltmek için harika çalışıyor. 
   
 10. Bu DIY Kil Yüz Maskesi ile yüz gençleştirme gününün tadını çıkarın . Bentonit kili, elma sirkesi ve uçucu yağların basit bir kombinasyonu ile yüzünüz beslenmiş ve taze hissedecek. Frankincense, cildi canlandırmaya ve güzelleştirmeye yardımcı olan özellikler içerdiğinden, Frankincense esansiyel yağı içeren bu ev yapımı kil maskesi yüz bakımı için ideal olacaktır. En iyi sonuçları elde etmek için, bu maskeyi haftada bir cildinize uygulayın ve o sürekli taze yüz ışıltısının tadını çıkarın. 
   
 11. Pek çok faydası ve kullanımı ile Frankincense esansiyel yağı, tüm uçucu yağların “kralı” ünvanını haklı olarak kazanmıştır. Güzelleştirici, aromatik ve sağlığı geliştiren * özellikleri son derece güçlüdür ve günlük yaşam tarzını kolayca iyileştirebilir. Yararlı bir uçucu yağ ucu arayan herkes için, şüpheniz varsa, Frankincense’i kullanmayı her zaman unutmayın.  

Eğlenceli Gerçek

Bir Boswellia sakra ağacı, her yıl birkaç kilo reçine üretebilir. 1 Boswellia sakra ağaçlarına uygun şekilde bakılırsa, ağaç yüzlerce yıl reçine üretebilir. 

Bitki Tanımı

Buhur yağı, Boswellia sakra ağacından ve benzer türlerin ağaçlarından elde edilir . Boswellia sacra, ince ve soyulmuş kabuğu, karışık dalları ve dalların sonunda kümelenmiş yaprakları ile karakterizedir. Bu ağaçların gövdeleri genellikle birden fazla gövdeye sahiptir; ancak, bazılarının yalnızca bir gövdesi vardır. Bu ağaçlar 8 metreye kadar büyüyebilir ve genellikle kayalık yamaçlarda ve güney kıyı dağlarında büyürken bulunur. Boswellia sacra, Etiyopya, kuzey Somali, güneybatı Umman ve güney Yemen’e özgüdür. 

Buhur yağı, Boswellia sakra ağacının reçinesinden üretilir. Bir ağacın reçinesi, yüksek viskoziteye sahip, özsu bir maddedir. Yüzyıllar boyunca, ağacın reçinesi kesilerek veya ağaca bir kesi yapılarak elde edildi ve daha sonra büyük miktarlarda reçine yayıldı. Reçine ağaçtan salgılandıktan sonra sıyrılır veya yere damlarken toplanır. DoTERRA reçineyi ağaçlardan elde ettiğinde, ağaçlara dikkatlice puan verilir veya “kan alınır”. Oradan reçine nazikçe damıtılır ve uçucu yağlar çıkarılır. 

Bir şişe Frankincense esansiyel yağı ve buhur reçinesi. Buhur yağı, birçok faydası nedeniyle Yağların Kralı olarak bilinir.

Frankincense Esansiyel Yağı Kimyası

Ana Kimyasal Bileşenler: α-pinen, limonen, α-thujene

Frankincense yağı, alfa-pinen, Limonen, alfa-Thujene ve beta-Pinene gibi karmaşık bir monoterpen karışımı içerir. Bu karmaşık bileşen karışımı, birçok kullanım ve faydaya sahip bir yağ yapmak için birlikte çalışır. Eşsiz kimyasal bileşenler, topikal olarak uygulandığında Frankincense esansiyel yağının yenileyici etkilerine ve dahili olarak alındığında vücuttaki çeşitli hücreleri destekleme kabiliyetine katkıda bulunur. odak noktası. Frankincense veya diğer uçucu yağlarda bulunan kimyasal bileşenler hakkında daha fazla bilgi edinmek için doTERRA Bilim Blogunu ziyaret edin . 

Frankincense Esansiyel Yağı ile İyi Karışan Yağlar

Buhur yağı, Lime, Limon ve Yabani Portakal gibi turunçgil yağları ve difüzyon için Selvi, Lavanta, Sardunya, Gül, Sandal Ağacı, Ylang Ylang ve Clary Sage gibi diğer yağlarla iyi uyum sağlar .

Frankincense yağının bazı kullanımlarını ve faydalarını görmek için bu videoyu izleyin.

© doTERRA.com, orijinal metine ulaş

#

No responses yet

Fikrini paylaş